Lacné ubytovanie Trstená

Ponúkame Vám ubytovanie pri meste Trstená v naších dvoch ubytovacích zariadeniach v Chate Orava i Penzióne Family. Chata i penzión sa nachádzajú na hornej Orave podhorskej obci Brezovica. Vzdialené len 1 km od SKI centra Brezovica, 12 km od termálnych kúpalísk Oravice a 4 km od mesta Trstená.

Ubytovanie Trstená Chata Orava i Penzion Family

chata orava penzion family

Pri Trstenej Vás ubytujeme po celý rok. Ubytovanie pri Trstenej môžu využiť turisti, robotníci alebo cestujúci hostia, ktorí plánujú cestu do Poľska.

Mesto Trstená sa nachádza v nadmorskej výške 607 m.n.m. v blízkosti Oravskej priehrady, tesne pri hraniciach s Poľskom neďaleko mesta Tvrdošín. Mesto malo počas celej svojej histórie poľnohospodársky charakter s rozvinutými remeslami. Mesto Trstená dňom založenia dostalo okrem iných práv aj právo „meča“ : stínať, vešať, upaľovať, lámať, oslepovať alebo mučiť akýmkoľvek spôsobom a malo aj súdnu právomoc. V minulom období v Trstenej, podobne ako ne celej Orave, hlavné zamestnanie obyvateľstva bolo poľnohospodárstvo, zotrvávalo i naďalej pri starých tradičných metódach. Pokroky techniky sa sem dostávali len veľmi pomaly. Popri poľnohospodárstve sa v Trstenej i naďalej udržiavala remeselná výroby, najmä hrnčiarstvo, ktoré tu malo dávne tradície. Pred prvou svetovou vojnou sa vyrábalo do 200 000 kusov hrnčiarského tovaru ročne. Povestné trhy a jarmoky sa konávali aj v tomto období podľa starej tradície. Pestovali sa aj iné druhy remesiel. V okolí Trstenej sa rozmohlo najmä tkanie kobercov z handier. Dôležitým zdrojom zárobku pre obyvateľov sa stala rafinéria petroleja, ktorá bola pred prvou svetovou vojnou najvýznamnejším priemyselným podnikom na Orave. V druhej polovici 19. storočia na Oravu i do Trstenej , prenikli súčasné družstevnícke, bankovnícke, poisťovnícke snahy. Okolo roku 1882 bolo v Trstenej kníhkupectvo, potom vznikla tlačiareň Samuela Scheina. Koncom 19. storočia tu zriadili telegrafnú stanicu, ktorá patrila štátu. V roku 1909 napojili Trstenú na telefónne vedenie. Trstená napriek tomu, že od roku 1960 prestala byť sídlom okresu, aj naďalej plní funkciu kultúrneho i spoločenského centra severovýchodne časti Oravy. Toto veľkosťou druhé mesto je obvodným mestom pre obce Zábiedovo, Brezovica, Liesek, Čimhová, Vitanová, Hladovka, Suchá Hora a iné. Trstená leží na medzinárodnej ceste Budapešť - Krakov, ktorá sa teraz v rámci medzinárodného cestovného ruchu označuje ako trasa Sever- Juh. Súčasná Trstená má 7 407 obyvateľov. Nachádzajú sa tu tri základné školy, základná umelecká škola, centrum voľného času a Gymnázium Martina Hattalu, ktorého zrod sa datuje už v roku 1868, kedy bol položený základný kameň na výstavbu reálneho gymnázia v Trstenej. Jeho pomenovanie je po trstenskom rodákovi Martinovi Hattalovi, významnom jazykovedcovi, univerzitnom profesorovi Karlovej univerzity v Prahe. Na území mesta pôsobí viacero priemyselných podnikov resp. firiem, ktoré ponúkajú prácu pre obyvateľov Trstenej a blízkeho okolia, napr. závod ZTS Trstená - na výrobu LKT, OVP s.r.o. Trstená- závod na výrobu televíznych prijímačov a televíznej techniky, PANASONIC - výroba elektroniky, závod na výrobu káblov ELKOND. Oblasť poľnohospodárstva zastupuje PD Trsteník, ktoré obhospodaruje pôdu v katastrálnom území mesta.

Pre kultúrne vyžitie obyvateľom mesta slúži Kultúrny dom a kino, kde sa konajú kultúrne a spoločenské podujatia, poriadané mestom Trstená. Pre športové vyžitie obyvateľov Trstenej ako aj blízkeho okolia slúžia telocvične v meste, športový areál pod Kľozovom, fitnescentrum a iné. Cez mesto ktoré je obklopené peknou prírodnou scenériou, vedie turistická trasa Sever-Juh, čím sa mesto stáva strediskom cestovného ruchu. Blízkosť Západných Tatier - Roháčov, skanzenu-múzea Oravskej dediny - Roháče Brestová, Oravíc s termálnym kúpaliskom a vodnej nádrže Oravská priehrada poskytuje rôznorodé možnosti vyžitia aj pre náročných návštevníkov, či už to je - zjazdové lyžovanie, oddychová a vysokohorská turistika, šport alebo kultúra.

Veríme ze si vyberiete z našej ponuky ubytovania pri Trstenej a strávite u nás nezabudnutelnú dovolenku. Prídte sa presvedčiť, že text piesne Na Orave dobre, na Orave zdravo nie je len rýmovačka. Prijemné oravské prostredie, zdravý oravský vzduch, mnohé pamiatky, či unikátna oravská priroda Vás sama presvedči o tom, že sa k nám na Oravu budete radi vracať, či už na lyžovačku na oravských kopcoch alebo turistiku po hrebeńoch oravských pohorí. Ďalšie možnosti ubytovania v Trstenej a okolí nájdete tu: ubytovanie Trstená

Garancia najlepšej ceny ubytovania na Orave prave tu!
Lyžovanie 1 km
Lacné ubytovanie
Atrakcie v okolí 10km
Termálne kúpaliská 10 km
Hory a turistika


Ubytovanie na Orave

Levné ubytováni Orava

Tanie noclegi Slowacja

Chata Orava